«شـهر» در نمایشگاه کتاب شیراز – آذر ۱۳۹۶

نمایشگاه کتاب شیراز96

نشریه ی شهر برای دومین سال متوالی در نمایشگاه شیراز حضور یافته و گشت و گذاری در این مجموعه ی فرهنگی زده است. گزارش امیرحسین محمدی خبرنگار افتخاری نشریه ی شهر را از این نمایشگاه بخوانید.

 

 

 

 

 

 

روز پنجشنبه دوم آذر شانزدهمین نمایشگاه کتاب شیراز شروع به کار کرد.
مثل سال گذشته با توجه به آب و هوای پاییز شیراز، امسال هم هوای خنک و بارش باران گشت گذار در نمایشگاه را بسیار لذت بخش کرده بود.

نمایشگاه از شش سالن تشکیل شده که تقسیم بندی آنها تقریباً مشابه پارسال بود.
سیستم دریافت بن کتاب مانند پارسال بسیار سریع بود و به همراه کتاب های خارجی در سالن ملاصدرا قرار گرفته بود. سالن سرو کتاب های کمک درسی،سالن نرگس کودک و نوجوان،سالن بهار کتاب های دانشگاهی، سالن حافظ ناشران عمومی و سالن تازه افتتاح شده اردیبهشت هم آیین بازگشایی نمایشگاه را در بر می گرفت که میزبان رونمایی چندین عنوان کتاب جدید بود.

اپلیکیشن نمایشگاه کتاب هم مانند پارسال در دسترس بود تا با استفاده از آن بتوان خیلی راحت کتاب یا ناشر مورد نظر و اطلاعات کتاب ها مانند قیمت و … را پیدا کرد.

نمایشگاه کتاب

کتاب های کمک درسی همچنان بیشترین بازدید و فروش نمایشگاه را تشکیل می دادند و حسابی بازارشان گرم بود اما خوشبختانه استقبال از کتاب های دیگر از سال های گذشته بسیار بیشتر شده بود که مخصوصاً در سالن ناشران عمومی خیلی به چشم می آمد. اولین سال بود که دیدم تمام موجودی بعضی از کتاب ها (حتی فانتزی!!) در عرض یک روز یا کمی بیشتر تمام شد و غرفه داران سفارش می دادند تا دوباره آن کتاب ها را برایشان بیاورند.

نکته دیگه که خیلی به چشم آمد، نبود عنوان های جدید در بخش رمان ها بود که کلاً دو جلد رمان جدید دیده می شد و در عوض انتشار رمان های نه چندان خوب از نویسنده هایی بود که یکی از کتاب هایشان پارسال خوب فروش رفته بود و بسیاری از عناوین به دست چندین ناشر ترجمه و منتشر شده بود که هرکدام هم به نوبه ی خوب کتاب باقی نشر ها را به شدت نقد می کردند.

کتاب نشریه ی شهر

سردرگمی فانتزی دوستان !!

تغییرعجیبی که امسال اتفاق افتاد پراکنده شدن انتشاراتی های کتاب های فانتزی بود که تعدادی از آنها تصمیم گرفتند برخلاف رسم هرسال به جای سالن کودک و نوجوان در سالن ناشران عمومی غرفه بگیرند و به همین خاطر خیلی از فانتزی دوستان بی اطلاع با سردرگمی در سالن نرگس (کودک و نوجوان) به دنبال آنها می گشتند. حضور کمرنگ مترجمان این ژانر و بدقولی برخی ناشران برای نرسیدن کتاب های جدید به نمایشگاه کمی دلسرد کننده بود.

در مجموع نمایشگاه امسال با حفظ نقاط قوت نمایشگاه پارسال سعی در راحتی بیشتر بازدید کنندگان داشت که باید اعتراف کنم موفق هم بود.

امیرحسین محمدی – نشریه ی شهر

 

 

کانال تلگرام نشریه ی شهر

کمی راجع به سامان کتال

مترجم زبان انگلیسی ، طراح گرافیک، ویراستار و تکنسین آسانسور. یک کتابخوان درجه یک. عاشق فیلم و سریال های درام، جنایی و تاریخی. علاقمند به کتابهای فانتزی و وحشتناک و همچنین روانشناسی هستم، مخصوصاً کتاب های دارن شان و امیلی رودا.

2+
Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...

One Response to «شـهر» در نمایشگاه کتاب شیراز – آذر ۱۳۹۶

  1. پروین گفت:

    چقدر خوب بود که بخش مانگا هم داشت😆😅

    0

    No votes yet.
    Please wait...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *