معرفی بدترین فیلم‌های فانتزی-قسمت دوم

در قسمت اول این مطلب، فیلم‌های ۱۱ تا ۲۰ را بررسی کردیم. حال به ده فیلم اول از ضعیف‌ترین فیلم‌های فانتزی رسیده‌ایم. با ما همراه باشید.

 

 

 

 

 

 

۱۰

Green Lantern

 

فانوس سبز

IMDB: 5.6/10

کسی شک ندارد که Ryan Reynolds در کارنامه‌ی خود، فیلم‌های ضعیف کم ندارد ولی شاید این یکی نوبر باشد. از داستان ضعیف فیلم که بگذریم، جلوه‌های ویژه به شکلی طراحی شده‌اند که گویا کسی برای اولین بار دارد با مداد رنگی یا آب رنگ نقاشی میکند!! البته این بازیگر قد بلند و خوش‌هیکل، ۱۱ سال بعد با بازی در فیلم Deadpool توانست تا حدی این فیلم را به باد فراموشی بسپارد

تاریخ انتشار: ژوئن ۲۰۱۱

کارگردان: Martin Campbell

 

۹

Daredevil

بی‌باک

IMDB: 5.3/10

قهرمانی یتیم، نابینا و مرموز که با الکترا روابط عاشقانه دارد و با استفاده از قدرت شنوایی بسیار قوی خود به مبارزه با اشرار می‌پردازد. او پتانسیل بالایی برای جذاب بودن نزد مخاطبین دارد ولی از سوی دیگر پتانسیل بالای Ben Affleck برای گند زدن به جذابیت شخصیت‌ها را دست کم نگیرید! همان طور که در بخش اول اشاره شد، سریال بی‌باک توانست روایت بهتری را از قصه‌ی این قهرمانان ارائه دهد. مشکلات این فیلم دقیقاً با فیلم الکترا مشابه هستند و حرف زیادی برای گفتن باقی نمی‌ماند.

تاریخ انتشار: فوریه ۲۰۰۳

کارگردان: Mark Steven Johnson

 

۸

I, Frankenstein

من؛ فرانکشتاین!

IMDB: 5.1/10

برای این که به عمق فاجعه پی ببرید، داستان را به صورت خلاصه می‌نویسم: هیولای فرانکشتاین، خود را در نبرد بین شیاطین جهنمی و فرشتگان الهی پیدا می‌کند و در نهایت موافقت می‌کند که به همراه فرشتگان برای نابودی شیاطین مبارزه کند!!! هر گونه توضیح اضافی، موجب کم‌رنگ شدن گند ماجرا می‌شود.

تاریخ انتشار: ژانویه ۲۰۱۴

کارگردان: Stuart Beattie

 

۷

Catwoman

زن گربه‌ای

IMDB: 3.3/10

نمی‌دانم شخصیت‌های DC چه گناهی کرده‌اند که این حجم از فیلم‌های چرت از آن‌ها ساخته شده است! آیا می‌توانید Halle Berry را در نقش زن گربه‌ای تجسم کنید؟! فیلم زن گربه‌ای ارزش حتی یک دقیقه از وقت شما را ندارد. به خصوص اگر عاشق دنیای گاتهام هستید.

تاریخ انتشار: جولای ۲۰۰۴

کارگردان: Pitof

 

۶

Fantastic Four

چهار شگفت‌انگیز

IMDB: 5.7/10

در سال‌های اخیر سه فیلم از چهار شگفت‌انگیز ساخته شده که هر سه رقابت تنگاتنگی با یکدیگر بر سر بدترین بودن دارند. یکی از این فیلم‌ها توانست تمشک طلایی را برای Jessica Alba به ارمغان بیاورد. اگر به دنبال راهی برای تلف کردن وقت‌تان بودید، این سه فیلم را فراموش نکنید!

تاریخ انتشار: جولای ۲۰۰۵

کارگردان: Tim Story

 

۵

Assassin’s Creed

فرقه‌ی حشاشین

IMDB: 5.9/10

بازیگر بی‌استعدادی مانند Michael Fassbender که هیچ یک از خصوصیات ظاهری و بازیگری‌اش مناسب حضور در نقش یک اساسین نیست، با همکاری کارگردان، بازیگران دیگر و سناریوی آبکی موفق شده که یک آشغال تاریخی ساخته شود. ساختن یک فیلم ضعیف از مجموعه بازی‌های درخشان اساسین کار ساده‌ای نیست! باور کنید! فیلم به معنای واقعی یک فیلم یخ بود. حتی فرج‌الله سلحشور هم نمی‌توانست فیلمی با این کیفیت پایین بسازد!!

تاریخ انتشار: دسامبر ۲۰۱۶

کارگردان: Justin Kurzel

 

۴

The Adventures Of Sharkboy And Lavagirl

ماجراجویی‌های پسر کوسه‌ای و دختر گدازه‌ای (!!!)

IMDB: 3.5/10

یکی از فیلم‌های مورد علاقه‌ی صداوسیما. حتی خواندن اسم فیلم به تنهایی کافی است تا شما را متوجه کند که قرار است با چه شاهکاری مواجه شوید! فیلم برای مخاطبین کودک ساخته شده و شاید تنها به یک درد بخورد؛ مداوای فوری یبوست کودکان دلبندمان!

تاریخ انتشار: ژوئن ۲۰۰۵

کارگردان: Robert Rodriguez

 

۳

Batman And Robin

بتمن و رابین

IMDB: 3.7/10

بدون تردید بدترین و ضعیف‌ترین روایت از بتمن در ۴ دهه‌ی اخیر به این فیلم اختصاص می‌یابد. George Clooney در نقش بتمن؟!! آرنولد در نقش مرد یخی؟!! شوخی‌های مرد یخی از خودش هم یخ‌تر بودند. برای نمونه به این دیالوگ دقت کنید: Ice to Meet You. مانند این است که یک پسربچه‌ی دو ساله با عروسک‌های بتمن بازی کند و حرف‌هایی که در حین این بازی می‌زند، به عنوان دیالوگ‌ها و سناریوی فیلم انتخاب شوند.

تاریخ انتشار: ژوئن ۱۹۹۷

کارگردان: Joel Schumacher

 

۲

Mortal kombat Annihilation

مورتال کمبت؛ نابودی

IMDB: 3.7/10

واقعاً مشخص نیست که چرا سازندگان مجموعه بازی‌های استثنایی مورتال کمبت، به این شدت سعی دارند با ساختن فیلم‌های فاجعه محبوبیت خود و و البته بازی را از عرش به زیرزمین برسانند! تاکنون تمام فیلم‌ها و سریال‌های مورتال کمبت به حدی فاجعه‌بار بوده‌اند که حتی اگر تکه کلیپ‌های موجود در بازی‌ها را به یکدیگر بچسبانیم و تماشا کنیم، از این فیلم‌ها به مراتب جذاب‌تر خواهند شد. شاید تنها سریال Mortal Kombat: Legacy تا حدی موفق شد طرفداران این بازی را راضی نگه دارد.

تاریخ انتشار: نوامبر ۱۹۹۷

کارگردان: John R. Leonetti

 

۱

۳۰۰

سیصد

IMDB: 7.7/10

بله! اسکار بدترین فیلم بدون هیچ رقیبی تعلق میگیرد به فیلم حماسی ۳۰۰ از اسطوره‌ی بزرگ هالیوود؛ Zack Snyder !! در مورد ضعف‌های بی‌شمار فیلم ۳۰۰ می‌توان ساعت‌ها نوشت و خواند؛ از حضور بازیگر سیاهپوستی مانند Peter Mensah به عنوان یک ایرانی!! تا دیالوگ‌های مثلاً حماسی ولی در باطن احمقانه‌ی فیلم (مانند آن بخشی که  نیزه و سپرش را زمین می‌گذارد)، بازیگران درجه۲ و فاقد هرگونه جذابیت بصری و سمعی، داستان ۱۸۰ درجه تحریف شده و از همه بدتر ساختن ادامه برای این فیلمِ لجن!

در این فیلم؛ ایرانی‌ها خودشان سیاه‌پوست هستند، زره‌هایشان دقیقاً زره‌های باستانی ژاپنی است(همان‌ها که علامت دیو و اژدها بر روی نقاب‌شان است)، فساد و برده‌داری‌شان مخلوطی از فرهنگ یونانی، رومی و عربی قبل از میلاد مسیح است، تنها یک دختر خوشگل دارند که آن هم مشخص می‌شود اصالتاً یونانی بوده و بعدها به ایران می‌گریزد!!

سناریوی فیلم چیست؟ ماجراهای فیلم چیست؟ دقیقاً همان ماجرایی که در واقعیت اتفاق افتاد ولی با یک تفاوت کوچک؛ آن هم این که یونانی‌ها به فرماندهی کراسوس (همان کراسوسی که به قیام اسپارتاکوس پایان داد و از ثروتمندترین افراد یا شاید هم ثروتمندترین فرد کشور خود بود) به ایران حمله کردند و فرماندهی ایرانی به نام سورنا، در حالی که تعداد افرادش حتی یک دهم دشمن هم نبودند، با استفاده از هوش بالای نظامی خویش توانست در عین ناباوری، کراسوس را شکست داده و یکی از تحقیرآمیزترین شکست‌های نظامی در تاریخ بشریت را رقم بزند.

لازم به ذکر است که ایرانیان باستان نه رسم برده‌داری داشتند، نه مانند سایر اقوام زمان خود از فساد اخلافی شدید رنج می‌بردند، نه مانند آن‌ها توحش و بیماری‌های روانی در جسم و روح‌شان ریشه دوانیده بود.

همچنین برای مثال شخصیت ملکه با بازی Lena Headey در قسمت دوم فیلم ۳۰۰ به هیچ وجه با شخصیت سرسی لنیستر در سریال  مو نمی‌زد و کاملاً با شخصیتش در شماره‌ی اول این فیلم فرق داشت؛ نوع نگاه‌ها، طرز بیان کلمات، خصوصیات اخلاقی، زبان بدن و حتی صحبت‌های این شخصیت یک نسخه‌ی کپی شده‌ی دسته‌دوم از سرسی بود.

تاریخ انتشار: مارچ ۲۰۰۷

کارگردان: Zack Snyder

 

نظر شما چیست؟ از انتخاب‌های نشریه‌ی شهر راضی بودید؟ به نظر شما کدام فیلم‌ها هستند که می‌توانستند در این لیست حضور داشته باشند؟

کانال تلگرام نشریه ی شهر

مادریدیستا

کمی راجع به مادریدیستا

عاشق رمانهای فانتزی، تاریخی، ترسناک، معمایی، جنایی *** دانش آموخته ی شبکه، امنیت و مدیریت *** نویسندگان مورد علاقه: لمونی اسنیکت، دارن شان، اسماعیل فصیح *** علایق: مطالعه، رئال مادرید، اشعار کلاسیک به خصوص فردوسی.
5+
Rating: 5.0. From 5 votes.
Please wait...

7 پاسخ به معرفی بدترین فیلم‌های فانتزی-قسمت دوم

 1. سحر گفت:

  دقیقا درسته

  0

  No votes yet.
  Please wait...
  • درود +__+

   0

   No votes yet.
   Please wait...
 2. ارزو گفت:

  یک فیلم مهم رو جا انداخته اید.فیلم سرزمین اشباح یا همون حماسه دارن شان
  کتابش که فوق العادس ولی فیلمش مزخرف ترین فیلمی بود که من دیدم

  0

  No votes yet.
  Please wait...
  • سلام به شما. درسته. واقعا فیلم بدی بود. شاید تنها دلیلی که تو لیست نذاشتم، این بود که به اندازه ی فیلمهای دیگه ی لیست سروصدای تبلیغاتی نداشت و اسم در نکرد. کلا همه دوس داریم فیلمهای بیشتر و بهتری از کتابهای دارن شان ساخته بشه ولی نشده.

   0

   No votes yet.
   Please wait...
 3. hbm گفت:

  naghdeton be filme i frankeshtain ye naghd moteasebane va cherte az in sit entezar nadashtam arajife shomaro uplode konem

  0

  No votes yet.
  Please wait...
  • من از ساحت مقدس شما دوست باشخصیت و مودب عذرخواهی میکنم و ازتون خواهش میکنم لیست فیلمهای مورد علاقه تونو اعلام کنید که از این به بعد اگه خواستم در موردشون پست بذارم، با وضو وارد سایت بشم و جز حمد و سپاسِ شما و فیلم هاتون، چیزی بر زبان جاری نکنم.

   0

   No votes yet.
   Please wait...
 4. مهدی گفت:

  چهار شگفت انگیز که فیلم خوبی بودن دو تاش شاید نسخه ۲۰۱۵ شو بگید بد بود درست باشه ولی دو نسخه اولیش برای خیلیا هم فانتزیه هم نوستالژی…..

  1+

  Rating: 5.0. From 1 vote.
  Please wait...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *