معرفی بدترین فیلم‌های فانتزی-قسمت اول

بدترین فیلم‌(های) فانتزی‌ای که تاکنون دیده‌اید، چیست؟ نظر نشریه‌ی شهر را در این مورد بخوانید.

 

 

 

توضیح: سعی شده در این لیست، فیلم‌های تولیده شده از سال ۱۹۹۰ تاکنون مد نظر قرار گیرد.همچنین ما تمام فیلم‌ها را ندیده‌ایم که بتوانیم ادعا کنیم قضاوت‌مان کاملاً صحیح و عاری از اشکال است. صرفاً نظر خودمان را اعلام کرده‌ایم و ترجیح دادیم تنها ۲۰ فیلم را برگزینیم. همچنین قسمت اول این پست که فیلم‌های از ۲۰ تا ۱۱ را در بر می‌گیرد، فاقد شماره است ولی قسمت دوم که ۱۰ فیلم بد فانتزی را معرفی می‌کند، به ترتیب از ۱۰ تا ۱ شماره‌بندی شده‌اند.

 

 

Transformers: The Last Knight

تغییر شکل دهندگان: آخرین شوالیه

IMDB: 5.2/10

بزرگ‌ترین مشکل فیلم‌های ترسنفورمرز این است که در عین حال که در ژانر کودکانه ساخته نشده ولی تنها برای کودکان، آن هم فقط پسران و نه دختران، جذاب است. شاید بتوان به اولین فیلم این مجموعه امتیاز مثبت داد ولی دنباله‌های آن سیری نزولی را طی کردند و یکی از یکی کسل کننده‌تر شدند.

تاریخ انتشار: ژوئن ۲۰۱۷

کارگردان: Michael Bay

 

Elektra

الکترا

IMDB: 4.8/10

فیلمی که از روی یکی از شخصیت‌های معروف کمیکی (الکترا معشوقه‌ی daredevil؛ زنی انتقام‌جو و جذاب با لباس قرمز) ساخته شد و نزدیک بود این شخصیت را در نزد مخاطبین به صورت کامل نابود کند ولی خوشبختانه در فصل دوم سریال Daredevil الکترایی را دیدیم که خاطرات منفی این فیلم را پاک کرد و حیثیت را به این قهرمان خاکستری برگردانید.

از ویژگی‌های منفی فیلم، می‌توان به کارگردانی ضعیف، داستان خطی و غیر جذاب و انتخاب نامناسب بازیگران به خصوص Jennifer Garner اشاره کرد که به هیچ عنوان در ایفای این نقش موفق نبود. نه چهره‌اش به الکترا میخورد نه میمیک صورت و شخصیت‌پردازی‌اش.

تاریخ انتشار: ژانویه ۲۰۰۵

کارگردان: Rob Bowman

 

Spider-Man 3

مرد عنکبوتی ۳

IMDB: 6.2/10

همان قدر که سه‌گانه‌ی بتمن نولان جذاب بود، سه‌گانه‌ی مرد عنکبوتی Sam Raimi خشک و افتضاح بود؛ برای مثال به این نکته توجه کنید که شخصیت اصلی این سه‌گانه در اولین قسمت مرد عنکبوتی ۲۷ سال داشت و نقش یک پسر دبیرستانی را بازی می‌کرد!! بازیگری که نه جذبه داشت، نه شوخ‌طبع بود، نه خوب بازی می‌کرد و هیکلی مانند پسرهای قبل از سن بلوغ داشت!! بعدها دو نسخه‌ی دیگر از مرد عنکبوتی را دیدیم که یکی قدبلند و جدی بود و دیگری بسیار پرحرف، وراج و بامزه بود. هر دوی این نسخه‌ها از پیترپارکرِ سم ریمی موفق‌تر بودند. دیگر از بازی‌های مصنوعی پیتر و مری چیزی نمی‌گوییم که افتضاح سه‌گانه‌ی ریمی را تکمیل کردند.

تاریخ انتشار: می ۲۰۰۷

کارگردان: Sam Raimi

 

Percy Jackson: Sea of Monsters

پرسی جکسون: دریای هیولاها

IMDB: 5.9/10

این فیلم که ادامه‌ی فیلم پرسی جکسون: دزد آذرخش است، از نظر کیفی دقیقاً در همان سطح بود. کتاب‌های این مجموعه که فیلم‌ها بر اساس آن ساخته شده‌اند، کتاب‌هایی متوسط هستند که نه درخشان بوده و نه افتضاح از آب در آمده‌اند. ولی در مورد دو فیلم پرسی جکسون شاید بتوان واژه‌ی افتضاح را توصیف مناسبی دانست. بهتر است بعضی کتاب‌ها صرفاً همان کتاب باقی بمانند و در پرده‌ی سینما به نمایش درنیایند. این حرف در مورد بسیاری از کتاب‌ها مانند همین پرسی جکسون و حتی مجموعه کتاب‌های گرگ و میش صادق است. حتی حضور بازیگران مطرح و موفقی مانند Pierce Brosnan یا Uma Thurman نیز نتوانست به فیلم‌های پرسی جکسون کمک کند.

تاریخ انتشار: آگست ۲۰۱۳

کارگردان: Chris Columbus

 

The Last Airbender

آخرین باد-افزار

IMDB: 4.2/10

پیشترها یک سریال کارتونی بسیار موفق از حماسه‌ی آواتار: آخرین باد-افزار ساخته شده که همه چیز داشت؛ طنز، اکشن، درام، غافلگیری، شخصیت‌پردازی‌های عالی، داستان جذاب. ولی فیلمی که سال ۲۰۱۰ از روی این داستان ساخته شد، فاجعه‌ای تکرار نشدنی بود. هیچ ویژگی مثبتی در کارگردانی، بازیگردانی و فیلمنامه‌ی خود نداشت. اگر با دیدن این فیلم ناامید شده‌اید، به شما توصیه می‌کنم که حتماً کارتونش را ببینید تا مزه‌ی بد فیلم را بشورد و ببرد! عملاً این فیلم توانست تمام جذابیت‌های داستان و کارتون آواتار را دور بریزد و طرفدارانش را به مرز افسردگی فلسفی بکشاند.

تاریخ انتشار: جولای ۲۰۱۰

کارگردان: M. Night Shyamalan

 

Suicide squad

جوخه‌ی انتحاری

IMDB: 6.2/10

چگونه می‌توان داستان‌هایی جذاب، پر طرفدار و پر از شخصیت‌های مطرح و محبوب را با وجود خیل عظیمی از ستارگان، تبدیل به یک فیلم ضعیف کرد؟ از Zack Snyder بپرسید!! او استادِ بلامنازع این کار است! هرگاه در تهیه‌ی فیلمی نام او را دیدید، مستحب اکید است که قید تماشای آن فیلم را بزنید! چه تهیه‌کننده باشد، چه کارگردان، چه هر نقش دیگری در فیلم داشته باشد. حتی می‌شد در این پست، فیلم  Batman v Superman: Dawn of Justice را هم قرار داد که ما فیلم جوخه‌ی انتحاری را به عنوان نماینده‌ی مجموعه فیلم‌های لیگ عدالت انتخاب کردیم.

از دردناک‌ترین ویژگی‌های فیلم، می‌توان به شخصیت جادوگر اشاره کرد که بازیگر بی‌استعدادی مانند Cara Delevingne سپرده شد. برای مثال من نفهمیدم و شاید هم هرگز نخواهم فهمید که چرا این شخصیت در اواخر فیلم و هنگام دریافت انرژی باید در مقابل صفحه، رقص عربی کند!! یک کار بسیار کلیشه‌ای و خنک که ما را به یاد رقص‌های زندانیان و برده‌های شائو کان در بازی‌های مورتال کمبت می‌اندازد!! فیلم “جوخه‌ی انتحاری” به خوبی توانست استعداد و هنر بازیگرانی مانند Will Smith و Jared Leto را تلف کند. و این کار، کار هرکسی نیست. باور کنید! البته بازی درخشان Margot Robbie در نقش هارلی کویین را نباید فراموش کرد که از معدود نکات مثبت فیلم بود.

تاریخ انتشار: آگست ۲۰۱۶

کارگردان: David Ayer

 

Ted 2

تد ۲

IMDB: 6.3/10

به نظر می‌رسد که Seth MacFarlane از آن دست افرادی است که در خوردن شام پرخوری می‌کنند و به همین علت خواب‌های آشفته، بی معنی و مبتذلی می‌بیند. ولی یک فرق با بقیه دارد و آن هم این است که بر خلاف بقیه‌ی افراد نه تنها از گفتن این خواب‌ها شرم نمی‌کند، بلکه آن‌ها را در قالب فیلم‌های جدید به نمایش عمومی درمی‌آورد!! به راستی هدف از ساخت فیلم‌هایی مانند تدی چیست؟ چه پیامی دارند؟ چه جذابیتی دارند؟ چه نکته‌ای دارند؟ فیلم‌های تدی، که شوربختانه ساخت نسخه‌های جدیدش متوقف نمی‌شود، مناسب هیچ سن، جنسیت و ملیتی نیست! شاید لوس‌ترین و مبتذل‌ترین فیلم-فارسی‌های تاریخ سینمای ایران نیز به گرد پای این فیلم نرسند. آیا او رقیب سرسخت Zack Snyder برای خراب کردن حس و حال سینما دوستان است؟

تاریخ انتشار: ژوئن ۲۰۱۵

کارگردان: Seth MacFarlane

 

Seventh Son

هفتمین پسر

IMDB: 5.5/10

این فیلم، فیلم افتضاحی نیست. ولی فاقد هر گونه جذابیت خاص برای مشغول کردن بیننده است. بازیگران مطرح و خوبی دارد، طرح داستانی خوبی دارد ولی نتوانسته از این دو ویژگی مثبت به خوبی استفاده کند. فیلم به گونه‌ای ساخته شده که مخاطب نه علاقه‌مند و نه کنجکاو می‌شود که شخصیت‌های اصلی فیلم چه سرنوشتی در انتها خواهند داشت. این فیلم را به نمایندگی از فیلم‌های مشابه انتخاب کرده‌ایم. فیلم‌های تاریخی-فانتزی-اکشنی که می‌توانستند موفق باشند ولی نشدند. فیلم‌های نیکولاس کیج مثال خوبی برای این دسته از فیلم‌ها هستند.

تاریخ انتشار: فوریه ۲۰۱۵

کارگردان: Sergei Bodrov

 

Sucker Punch

مشت ناگهانی

IMDB: 6.1/10

این فیلم نیز مانند فیلم تد به نطر می‌رسد حاصل یک خواب بد باشد؛ ولی خوابی که یک پسربچه یا دختر بچه پس از ساعت‌ها انجام بازی‌های کامپیوتری اکشن دیده است! هر دقیقه مشاهده‌ی این فیلم، دقیقاً مانند فیلم تد، برای بیننده دردناک بوده و حتی ممکن است موی وی را سپید کند!! یک شاهکار دیگر از استاد Zack Snyder!!

البته Emily Browning توانست بعدها در سریال American Gods تا حدی این افتضاح خود را جبران و دین خود را به سینمای فانتزی ادا کند.

تاریخ انتشار: مارچ ۲۰۱۱

کارگردان: Zack Snyder

 

Resident Evil: Retribution

رزیدنت اویل: تلافی

IMDB: 5.4/10

فیلمی که به نمایندگی از مجموعه فیلم‌های رزیدنت اویل انتخاب شده است. اساساً فیلم‌های رزیدنت اویل، بر خلاف انیمیشن‌ها و بازی‌های کامپیوتری‌اش، بسیار ضعیف ظاهر شده‌اند. بزرگ‌ترین دلیل این ناکامی هم حضور Milla Jovovich به عنوان شخصیت اصلی در تمام فیلم‌های این مجموعه است که به علت آن که همسر کارگردان است، شخصیت آلیس را بازی می‌کند که تمام قدرت‌ها، مهارت‌ها و جذابیت‌های تمام شخصیت‌های تمام بازی‌های اویل را به صورت یک‌جا و در یک پکیج منحصر به فرد، به تنهایی با خود دارد!!! اگر بازی‌ها و فیلم‌های اویل را کامل دیده باشید، متوجه منظورم می‌شوید.

از دیگر ویژگی‌های منفی فیلم می‌توان به Adaی چاق و همچنین Leon زشت و هیز اشاره کرد که با هنر عوامل این فیلم، دو تن از محبوب‌ترین شخصیت‌های تاریخ رزیدنت اویل تخریب شدند!

تاریخ انتشار: سپتامبر ۲۰۱۲

کارگردان: Paul W.S. Anderson

 

کانال تلگرام نشریه ی شهر

مادریدیستا

کمی راجع به مادریدیستا

عاشق رمانهای فانتزی، تاریخی، ترسناک، معمایی، جنایی *** دانش آموخته ی شبکه، امنیت و مدیریت *** نویسندگان مورد علاقه: لمونی اسنیکت، دارن شان، اسماعیل فصیح *** علایق: مطالعه، رئال مادرید، اشعار کلاسیک به خصوص فردوسی.
5+

کاربرانی که این مطلب را پسندیده اند:

 • avatar
Rating: 5.0. From 2 votes.
Please wait...

8 پاسخ به معرفی بدترین فیلم‌های فانتزی-قسمت اول

 1. سحر گفت:

  از بین این فیلم ها رزیدنت اویل را باهاتون موافق بودم آلیس یا همان میلا شخصیتی اضافی بود.لیون رو که خود کپ کام گفته شخصیت اصلی هست رو باید بیشتر روش کار میکردن

  1+

  No votes yet.
  Please wait...
  • سلام. تو انیمیشن های اویل نقش لئون خیلی پر رنگه و میتونید راحت ازشون لذت ببرید. خوش ساخت هم هستن و تا حدی شبیه به بازی های کامپیوتری موفق اویل.

   0

   No votes yet.
   Please wait...
 2. هدیه گفت:

  فیلم پرسی جکسون افتضاحه؟من به تازگی کتاباشو خوندم و بدم نیومد ولی فیلمشو سفارش دادم…اگر داستانو تغییر دادن که بهتره نبینمش

  0

  No votes yet.
  Please wait...
  • سلام. به نظر ما و هر کسی از دوستان و آشنایان که این دو تا فیلم رو دیدن، فیلمهایی آبکی و مسخره بودن. حالا ممکنه بعضیا ببینن و بدشون نیاد. سعی کنید با پیش داوری نگاهش نکنید. هر چند که فکر نکنم راضی تون کنه.

   1+

   Rating: 5.0. From 1 vote.
   Please wait...
 3. amin گفت:

  خیلی تند رفتی
  خیلی از مواقع فیلم اصلا به پای کتاب نمیرسه و اکثر این موارد فقط و فقط دنبال پول در اوردنن
  پس کتابو با فیلم مقایسه نکن
  اکثر فیلمایی که دنباله دار شدن داغون شدن مثل اسباب بازی ها و عصر یخبندان که فیلم اخریش فقط وقت تلف کردن بود توی سینما هم به چنتا کارگردان خوب بیش تر نیست و بقیه فیماشونو خراب میکنن

  0

  No votes yet.
  Please wait...
  • سلام. به نظرتون در مورد کدوم فیلمها تند رفتم؟
   در مورد این که فقط چند تا کارگردان خوب داریم، موافقم. ولی ملاک من برای انتخاب بدترین فیلما این بود که تا حد امکان از بین فیلمهایی که با کارگردانها و بازیگرای معروف و بودجه ی زیاد ساخته شدن، بدترین ها رو انتخاب کنم. وگرنه مطمئنا فیلمهای ضعیف تر از این ۲۰ تا، خیلی داریم. سعی کردیم فیلمایی انتخاب بشن که توقع ازشون زیاد بود و قرار بود فیلمهای خوبی بشن.

   1+

   Rating: 5.0. From 1 vote.
   Please wait...
 4. مهدی گفت:

  درمورد اسپایدرمن ۳ واقعا حقش این نیست نسخه های شگفت انگیزش رو باید میذاشتید حالا چون یه سایتی از قسمت سه ش بد گفته دلیل نمیشه شما هم قبول کنید واقعا دیدیدش دلیل بد بودنش چیه بهترین فیلم های مردعنکبوتی همین سه گانه سم ریمیه که توبی مگوایر بازی کرده مخصوصا قسمت سه و اولش.. درمورد فیلمای دیگه هم با آواتار موافقم ولی اون رزیدنت اویل واقعا حقش این نیست خیلی فیلم خوبیه من تازه دیدمش بعضی از گیم بازا اومدن ازش بد میگن بعضی دیگه هم ندیده ازش بد میگن خواهشا خودتون فیلمو ببینید بعد بد بگید کاری به منتقد و نمره الکی نداشته باشید به من چه که با بازیش همخونی نداره مگه میخای بازی کنی بحث فیلم و بازی جداست خواهشا قطی نکنید… البته جای فیلمایی مثل جوخه خودکشی .. خدایان مصر و شاهزاده ایرانی توی لیست خالیه چون واقا بدرد نخور و بچگانه ساخته شدن

  0

  No votes yet.
  Please wait...
  • سلام. جواب هر دو کامنت شما رو در همین کامنت میدم. مرد عنکبوتی های سم ریمی کلا از نظر انتخاب بازیگران اصلی برام غیر قابل هضم عمل کرده بود. مثلا دشمنهای مرد عنکبوتی واقعا بازیگرای توانمند و معروفی هستن ولی بازیگرای شخصیت های پیتر پارکر و مری به نظرم واقعا بی استعداد هستن. در مورد دیدنشون باید بگم که چون برادر کوچیکترم عاشق مرد عنکبوتی بود، شاید ما یه بازه ی چند ماهه هر روز فیلمشو میدیدیم :دی

   رزیدنت اویل رو من به عنوان یکی از علاقه مندان مجموعه بازی هاش، گفتم که فیلمهای خوبی در سینما نداشته. البته یکی دو شماره ی اول واقعا خوب بود ولی یهو همه چی بیش از حد در مورد آلیس شد. آلیسی که در هیچ کدوم از بازیهای رزیدنت اویل نبوده. فکر کنید بیان در مورد هری پاتر فیلم بسازن و تو این فیلم ها شخصیتی وجود داشته باشه که در کتابهای هری پاتر نبوده ولی از ولدمورت و هری پاتر و دامبلدور و هر شخصیت دیگه ای قوی تر و مهم تر باشه.

   چهار شگفت انگیز هم به نظرم چوب انتخاب نامناسب بازیگر و همچنین داستان خطی و غیر جذاب رو خورده. خیلی خام و نپخته ساخته شده. هر سه فیلمش رو میگم.

   در مورد جوخه ی خودکشی فکر کنم اشاره کردم که میتونست در این لیست باشه. خدایان مصر و شاهزاده ایرانی هم دقیقا باهاتون موافقم و جاشون در این لیست خالیه. شاید فراموش کردم که به این دو سه فیلم اشاره کنم. ولی مطمئن باشید تمام فیلمهایی که در این لیست گفتم، همه شونو دیدم و هیچ فیلمی رو ندیده و صرفا به خاطر نظرات بقیه ی سایتها وارد لیست نکردم. چون میخواستم نظر خودم و سایت رو بنویسم، نه نظر سایتهای دیگه رو. موفق باشید

   0

   No votes yet.
   Please wait...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *