برترین “سوپرهیرو”های دنیای سینما

ابرقهرمانان سینما

قهرمان سینمایی شما کیست؟ در این مقاله تعداد ۲۰ نفر از برترین ابرقهرمان های تاریخ سینما را خدمت شما عزیزان معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

 

 

 

 

 

 

 

«سوپرمن» – Superman

عکس سوپرمن

در سال ۱۹۳۸ از طریق قصه های مصور متولد شد. او اولین ابرقهرمان آمریکا محسوب می شود که به دنبال حقیقت و عدالت بود و سال ها به کمک تلویزیون و سینما جهانیان را مسحور اعمال قهرمانانه خود کرد. «سوپرمن» هر جا که مردم دچار گرفتاری می شدند به نجات آن ها بر می خاست. کریستفر ریو نقش این ابرقهرمان را به کامل ترین وجه بر پرده سیمنا نشاند. شخصیت اصلی اش کلارک کنت بود که در زمان لازم بدل به سوپرمن می گشت.

 

«بتمن» – Batman

بتمن

از طریق قصه های کارآگاهی مصور به سال ۱۹۳۹ تولد یافت. به او شوالیه سیاه (یا تاریکی) لقب داده بودند، موجودی سرسخت اما مرموز که در نقاب و لباس سیاه به ستیز علیه بدی ها بر می خاست. ادام وست در مجموعه تلویزیونی «بتمن» را شناساند ولی این کریستفر نولان بود که با سه گانه اش «شوالیه تاریکی» و با نقشی برای بازیگر کریستین بیل او را جاودانه ساخت. شخصیت اصلی اش بروس وین بود که به هنگام خطر مبدل به بتمن می شد.

 

«اسپایدرمن» – Spider–Man

اسپایدرمن مرد عتکبوتی

به سال ۱۹۶۲ از طریق قصه های «تخیلی شگفت انگیز» معرفی شد. «اسپایدرمن» در لباس سرخ عنکبوتی خود توانست هم چون تارزان ـ که در جنگل ها پیچ و تاب می خورد ـ‌ در فضاهای شهری بر در و دیوارها به پرواز در آید… بر خلاف دیگر ابرقهرمانان که عظیم الجثه و با عضلات قوی بودند، مرد عنکبوتی ریزه نقش با پاهای دراز و چشمان بزرگ سفید جلوه گر می شد. «اسپایدرمن» در سینما اولین بار با توبی مک گوایر بر پرده آمد و پس از او آندریو گارفیلد جانشین شد. شخصیت اصلی اش ابتدا مایلز مورالیس و سپس پیتر پارکر بود که به موقع شکل اسپایدرمن به خود می گرفت.

 

«آیرون من» – Iron Man

آیرون من

شناخت این ابرقهرمان در سال ۱۹۶۳ از طریق «داستان های هیجان انگیز» بود. در روزهای نخستین، مرد آهنی قهرمان چندان محبوبی نبود. به وسیله استن لی، لری لیبر، دان هک و جک کربی خلق شد. موجودی که در عصر جنگ سرد، دلال اسلحه بود و دایم الخمر اما بعدها «مارول» به کمک بازیگر رابرت دآنی جونیور او را تبدیل به نابغه ای میلیاردر و مرد خوشگذران محبوب کرد. شخصیت اصلی اش تونی استارک بود که می توانست به ریخت مرد آهنی درآید.

 

«کاپیتان آمریکا» – Captain America

کاپیتان آمریکا

با معرفی از طریق «کاپیتان آمریکای کمیک بوک» در سال ۱۹۴۱، ابتدا خالقین او جو سایمن و جک کربی در حقیقت با پوشش قرمز و سفید و آبی سعی کرده بودند ابر قهرمانی سیاسی و به گونه ای «عمو سام» را تداعی کند. در آن زمان کاپیتان آمریکا پیرو فاشیسم بود ولی طی سال های ۰۰۷ – ۲۰۰۶ این قهرمان شکل عوض کرد و از طریق کتاب مصور «جنگ داخلی» مبدل به آزادیخواه شد. کریس ایونز او را بر پرده سینما نشاند.

 

«هالک» – The Hulk

هالک

به صورت «هالک باورنکردنی» در قصه های مصور ۱۹۶۲ شناخته شد. استن لی و جک کربی با بهره گیری از محبوبیت «چیز» (Thing) و «چهار شگفت انگیز» بر مبنای دانشمندی که به خاطر خشم خود مخلوقی عظیم به رنگ سبز به مانند دکتر جکیل و مستر هاید، به وجود آورد، «هالک» با خشونت تمام شکل یک انتقامجو به خود می گیرد. در سینما مارک رافالو (با استفاده از تکنیک کامپیوتر و دیجیتالی) این ابرقهرمان را محبوب کرد.

 

«ثور» – Thor

ثور

از درون قصه های «سفر به دنیال اسرار» به سال ۱۹۶۲ این ابرقهرمان زاده شد. هیچ یک از قهرمانان «کمیک بوک ها» همانند او نتوانسته اند ارتباطی اسطوره ای بین خود ایجاد سازند. «ثور» از میان اسطوره های کهن «نورس» (اسکاندیناوی) می آید و توسط کریس همسورث به کمک چکش «خداوند رعد» به نبرد علیه ابر بدطینت ها و موجودات غول آسای بیگانه، بر می خیزد.

 

«بی باک» (دیردویل)- Daredevil

درداویل

به سال ۱۹۶۴ در پوشش چرم و دستکش و نقابی که چشم هایش را پوشانده،‌ معرفی گشت. او ابرقهرمانی خاص و عجیب بود با دیدی ضعیف ـ و شاید تقریباً نابینا ـ که از صداهای بلند به شدت هراس داشت. «بی باک» علیه خلافکاران خیابانی مبارزه می کرد. بن افلک نتوانست از او چهره ای محبوب در سینما به وجود آورد.

 

«فانوس سبز» Green Lantern

گرین لنترن

از طریق «قهرمانان کمیک آمریکایی» در سال ۱۹۴۰ خلق شد. کسی که مثل خیلی از ابرقهرمانان نیروی پرواز داشت اما بر خلاف آن ها قدرت ذهن نداشت. با این حال به کمک حلقه ای می توانست به دار و دسته فانوس سبز برای مبارزه با اهریمن نیرو و توانایی ببخشد. این ابرقهرمان ـ که با بازی رایان رینولدز در سینما موفقیتی نداشت ـ از دو چیز متنفر بود. یکی رنگ زرد و دیگری ترس.

 

«ددپول» – Deadpool

ددپول

مخلوق جدیدی که در سال ۱۹۹۱ ساخته شد در حقیقت قهرمانی رذل بود و قبلاً او را به نام ویدویلسون مزدور می شناختند. در طول دو دهه در تاریخ کمیک بوک سابقه نداشته موجودی تا این حد وحشی و آنارشیست وجود داشته باشد. تا حدودی به اسپایدرمن و ایکس من ها شباهت دارد و موفق شد به کمک کارگردان تیم میلر و بازیگر رایان رینولدز محبوب تماشاگران شود.

 

«واندر وومن» – Wonder Woman

واندر وومن

از طریق «همه ستارگان کمیک بوک» به سال ۱۹۴۱ به ظهور رسید. قبل از تمامی آن ابرقهرمانان زن (امثال «لیا» یا «کتنیس») زن عجیب با عملیات متهورانه هنرهای رزمی کهن سرآمد بود. اسم اصلی اش «دایانا پرنس» بود و در حقیقت شاهزاده آمازون… در ۷۵ سالگی عمرش، گال گادو ـ که در فیلم «بتمن علیه سوپرمن» ظاهر گشت ـ این نقش را در فیلم «زن عجیب» بر پرده خواهد آورد.

 

«وولورین» – Wolverine

والوورین

در سال ۱۹۷۴ با قصه مصور «هالک باور نکردنی» معرفی شد. ابرقهرمانی ضد اجتماعی و عضوی از گروه «ایکس من» (مردان مجهول) که ترجیح می دهد جدا افتاده باشد. با دست های چنگکی به نبرد علیه دشمنان بر می خیزد. «والورین» به گونه های متفاوتی زندگی می کند حتی گاه به صورت سرباز جنگ جهانی… این نقش را هیوجکمن عهده دار شد و آخرین فیلم او به عنوان «لوگان» سال ۲۰۱۷ به نمایش در خواهد آمد.

 

«پلنگ سیاه» – Black Panther

بلک پانتر

در قالب یک پلنگ به سال ۱۹۶۶ از طریق کمیک بوک «چهار شگفت انگیز» ساخته و پرداخته شد. او اولین ابرقهرمان سیاه تاریخ قصه های مصور است. با ظاهری خشک و چهره ای هم چون سنگ به شکل جنگاوری وارد میدان می شود. «پلنگ سیاه» در سال ۲۰۱۸ به صورت فیلمی مستقل به اکران در خواهد آمد.

 

«فلش» – The Flash

فلش

کمیک بوک «فلش» در سال ۱۹۴۰ به بازار آمد. این ابرقهرمان سرخ پوش جدا از کتاب مصور، از طریق تلویزیون هم موقعیت چشمگیری پیدا کرد. یک دانشمند سنترال سیتی که بدل به سریع ترین مرد روی زمین می شود و قابلیت آن را دارد تا به سرعت نور حرکت کند.

 

«استورم» (طوفان) – Storm

استورم

در سال ۱۹۷۵ از درون قصه مصور «ایکس من، سایز بزرگ» این ابرقهرمان نمود یافت. او دختر یتیم راهبه «کنیان» بود با موهای سپید، و در واقع نخستین قهرمان سیاه پوست زن و از طریق تلویزیون شناخته شد. «استورم» قدرتمندترین موتان های «ایکس من» به حساب می آید و نقش او به وسیله هلی بری و الکساندرا شیپبر پرده سینما آمد.

 

«رابین» – Robin

رابین کمیک

از طریق «کمیک های کارآگاهی» در سال ۱۹۴۰ شکل گرفت. در اصل به صورت یک زن با نقاب معرفی شد و ابتدا در قالب یک مرد به اسم «دیک گریسون» ظاهر گشت و بعداً نام خود را به «رد وود» تغییر داد و سرانجام هم تبدیل به «رابین» شد. مدت ها قربانی «ژوکر» بود مُرده بود لیکن زمانی نگذشته در پوشش یک زن قهرمان وارد مبارزه شد.

 

«دکتر استرنج» ـ Doctor Strange

دکتر استرنج

با «قصه های استرنج» در کتاب های مصور به سال ۱۹۶۳ شناخته شد. جراحی بود که ناگهان صاحب نیرویی مافوق طبیعه شد و به کمک دست خود با ایجاد اشعه های سبز همه را غافلگیر کرد. برای نقش این ابرقهرمان، بندیکت کامبربچ کاملاً مناسب بود.

 

«بیوه سیاه» – Black widow

بلک ویدو

از میان «قصه های پُر تعلیق» در سال ۱۹۶۴ این دخترک یتیم که بزرگ شده مدرسه جاسوسی جنگ سرد بود، به جمع ابرقهرمانان پیوست. او هم از لحاظ جسمی و هم ذهنی تعلیم دیده بود و در ماجراهای «انتقامجویان» حضور پیدا کرد. اسکارلت جوهانسن این نقش را بر پرده سینما نشاند.

 

«فالکن» (قوش) – Falcon

فالکون

این ابرقهرمان پرنده از طریق قصه مصور «کاپیتان آمریکا» در سال ۱۹۶۹ آفریده شد. او قابلیت آن را داشت تا با پرندگان رابطه برقرار سازد. سپس رفیق صمیمی «کاپیتان آمریکا» شد. نقش «فالکن» به وسیله آنتونی مکی در سینما بازی شد.

 

«سوپر گرل» – Supergirl

سوپرگرل

از درون «کمیک های اکشن» بیرون آمد و ۲۰ سال بعد از ظهور «سوپرمن» محبوبیت کسب کرد. ملیسا بنویست با یک فیلم و دو نمایش تلویزیونی به قالب این ابرقهرمان دختر رفت.

 

منبع : روزنامه بانی فیلم

 

کانال تلگرام نشریه ی شهر

کمی راجع به سامان کتال

مترجم زبان انگلیسی ، طراح گرافیک، ویراستار و تکنسین آسانسور. یک کتابخوان درجه یک. عاشق فیلم و سریال های درام، جنایی و تاریخی. علاقمند به کتابهای فانتزی و وحشتناک و همچنین روانشناسی هستم، مخصوصاً کتاب های دارن شان و امیلی رودا.
0
Rating: 2.5. From 2 votes.
Please wait...

4 پاسخ به برترین “سوپرهیرو”های دنیای سینما

 1. ژوکر | : گفت:

  این چه مقاله ی سخیف مزخرفیه آخه؟
  این حجم شر بی سابقس. عزیــــــــــــــــــــــــــــز این سوپرهیروها قبل اینکه بیان سینما مربوط به دنیای کمیک بودن شما قبل اینکه بخوای اینطوری یه حال اساسی به همشون بدی دوتا دونه کمیک میخوندی. پر از غلط پر از ایراد. قشنگ مثل این می مونه که یک پسر بچه ۱۲ ساله نشسته ۴ تا فیلم دیده و اومده اینارو نوشته. از شما و سایتتون بیشتر از این توقع میره. واندر ومن رو کجای دنیا ترجمه میکنن زن عجیب آخه مومن؟ اصلا می شناسی این شخصیت رو یا صرفا گول ترنسلیت رو باز کردی زدی واندر کلمه اول برات اورده تعجب نوشتی زن عجیب؟ دکتر استرنجت از پهنا تو حلقم. از همه جالب تر مرد آهنیته. رابرت جونیور مرد آهنیو از یه دلال اسلحه ی دائم الخمر به خوش گذران پلی بود تبدیل کرد؟ بابــــــــــــــــــا عه. چه وضعیه آخه هرکس می خواد اسم و رسمی بهم بزنه میاد سریع درمورد فیلمای ابرقهرمانی می نویسه. واقعا انقدر چرت بود من از هرکدوم دو خط اولو میخوندم میرفتم بعدی بعضیارم که نگاه نکردم. خیلی ممنون میشم اگر جواب این نظر رو بدید و حذف یا عدم تاییدش نکنید.

  0

  Rating: 4.7. From 3 votes.
  Please wait...
  • با سلام خدمت شما دوست عزیز. این مقاله کپی شده از مطلبی از روزنامه ی بانی فیلم هستش و بنده علی رغم مطالعه ی دقیق آن و ویرایش بعضی از بخش ها ، بازهم مثل اینکه چند بخش را جا گذاشتم و از دستم در رفت. ضمن اینکه ما به دنبال اسم و رسم برهم زدن نیستیم و کسانی که گروه ما رو می شناسن به این موضوع واقف هستن. با توجه به درخواست هایی که از ما در مورد بحث قهرمانان و ضد قهرمانان شده بود (و بنده نیز قصد داشتم از یک منبع معتبر و موثق که اکنون طبق گفته ی شما خلاف این موضوع آشکار شد) تلاش کردم از مرکزی معتبر مقاله ای در این باب قرار دهم. مسلماً مشورت با آشنایان امر ، کمک شایانی به بنده راجع به قرار دادن این مقاله می کرد. عذرخواهی ما را پذیرا باشید.

   6+

   کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

   • avatar
   Rating: 3.8. From 4 votes.
   Please wait...
  • آرون جهانی مقدم گفت:

   داداش گلم تو نگاه اولم اگه طرف کورم باشه متوجه میشه این مقاله راجبه فیلماشونه نه کمیک هاشون وگرنه هر کدوم این شخصیتارو بخایم معرفی و نقد کنیم یه پی دی اف ۴۰ صفحه ای میشه
   قشنگتر این بود که شما زیر پست مقالرو کاملتر میکردی تا ماهم ازش استفاده کنیم نه اینکه اینقدر تند انتقاد کنی

   1+

   Rating: 5.0. From 1 vote.
   Please wait...
   • امیز گفت:

    داداش بد نبود

    0

    No votes yet.
    Please wait...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *